sobota, 8 grudnia 2012

Księżniczka z Tokio

Dzisiaj trochę o programie Martyny Wojciechowskiej pt. "Kobieta na krańcu świata", kiedy to w jednym z odcinków udała się do Japonii. :)

                                     

Japonia - Księżniczka z Tokio


Bohaterką odcinka realizowanego w Tokio była 25-letnia Watanabe, należąca do  „himegyaru”. Co kryje się pod tym terminem? Tak nazywa się dziewczęta i kobiety wystylizowane na księżniczki. Farbują włosy na blond, noszą diademy i korony, obwieszają się świecącą biżuterią. Ulubionym kolorem „księżniczek” jest róż, a dodatkami serduszka, puszki i perełki. Mężczyźni szaleją na ich punkcie! Dlaczego japońskie nastolatki nie chcą dorosnąć? Jak funkcjonują w kraju, gdzie fizjonomia kobiet tak bardzo odbiega od pożądanego ideału? Oczy lolity powinny być przecież wielkie i okrągłe, buzia pociągła, cera jasna…
Martyna miała okazję odwiedzić mieszkanie Watanabe, gdzie króluje „kawaii”. „Kawaii” to określenie rzeczy i zjawisk, które są miłe, słodkie, maleńkie. Mieszkanie to wygląda jak domek lalek Barbie. Dowiedziała się, jakie są odmiany kobiet-lolitek, jak brzmi zmodyfikowany język japoński w ich wydaniu, czym i dlaczego lubią się otaczać.
Watanabe odkryła przed Martyną, czym zajmuje się na co dzień. Zadziwiające, jaki zawód wykonuje ta filigranowa kobieta…

Źródło opisu i zdjęć:  http://nakrancuswiata.tvn.pl/odcinki,japonia---ksiezniczka-z-tokio,najnowsze,3382,1.html


A tu link do tego odcinka: http://vod.pl/kobieta-na-krancu-swiata-japonia,87611,w.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz